8 способів завоювати прихильність студентів та учнів

91 views

Я і як більшість викладачів чи учителів прагну досконалості у своїй професії: добитись поваги студентів та водночас надати їм відповідних знань, прищепити любов до свого предмету. То яким же потрібно бути, аби добитися любові та поваги від них? Якщо ви зможете стати зразковим наставником, цікавість до вашого предмету все більше зростатиме. Тож у цій статті ви дізнаєтеся думки самих учнів про те, як вибороти їхню ж увагу. 

1. “То як же стати особливим викладачем? Як змусити їх полюбити вас, адже навколо стільки зразкових людей, якими можна захоплюватись?” – ці питання і є однією з найбільших помилок на вашому шляху до мети. Ви повинні це робити не мотивовано чи примусово, а за власним, «від душі» бажанням, тоді усе саме станеться на підсвідомому рівні.

2. Усі викладачі підвищують голос на студентів, розуміючи, що це руйнуватиме стосунки між ними. Проте, як же обійтися без цього, коли якийсь “блазень” зриває пару та налаштовує на цю хвилю інших? Думаю, що крик – це не є погано, якщо його використовувати не кожного дня і не до кожного учня. А краще взагалі обійтися без нього. У подібних ситуаціях є багато інших методів, наприклад: вступити у мирну суперечку на цікаву учням тему, використовуючи посмішку, а потім плавно та повільно переходити до навчання. Більш ніж впевнений, що учень відчує повагу до себе і ви на деякий час заволодієте його увагою.

3. Якщо працюєте у школі, то було б добре, якби ви пам’ятали імена та прізвища своїх учнів. Звичайно, що це нелегко, проте рідко можна знайти такого вчителя, який би не знав цього. Проте, щоб здобути повагу не тільки у певної категорії учнів, а й в усього класу, потрібно не лише пам’ятати імена учнів, а й знати їх, як особистостей. Це відіграє чималу роль, то ж ваша репутація зростатиме все більше.

4. Коли ми почали вже говорити про назви, тоді будь-кому приємно, коли ваше ім’я вимовляють ласкаво або у зм’якшеній формі, та важливо не перестаратися, бо можна придумати комусь чергове прізвисько.

5. Щодо самої лекції, то ніяка пара – не цікава, якщо учень ні разу не посміхнувся. Варто зробити «ліричний відступ», коли  аудиторія втратила цікавість і повністю втомлена. Розкажіть історію, пережиту вами чи вашими знайомими, прекрасно було б, якби вона була смішною, не обов’язково змушувати реготати, достатньо лише милої посмішки. Посмійтеся й ви над розповідями своїх студентів. Упевнений, що вони залишать приємний слід у вашій пам’яті.

6. Важливо показати свою повагу. Тоді учень зрозуміє, що він все-таки “хтось” у цьому закладі. Недарма у вишах звертаються на “ви”, показуючи студенту, що він уже не дитина. Проте тут також є певний мінус: «свіжоспечений» студент відчуває надмірну відповідальність та невпевненість у своїх силах та починає недооцінювати себе.

7. Також хочу відкрити секрет: учителі інколи підвищують бали “для заохочення”, та не завжди вони їх заохочують, навпаки – після того учні вважають, що вже більше не спитають. Заохочує також  і негативна оцінка – це прагнення її виправити. Проте й тут є певні винятки, бо такий принцип діє лише на совісних учнів, яких тепер мало.

8. І нарешті найголовніше: коли ви не знаєте, як вчинити у ситуації, в якій зайшли в «тупик» або не розумієте вчинків школярів, не знаєте, чому вони поступили так, а не інакше, не «ламайте голову», вишукуючи відповіді у колег чи на форумах. Є набагато простіший варіант, адже вчитель – це в певній мірі і психолог, який також повинен володіти уявою та логічним мисленням. Тож уявіть себе тим же учнем, подивіться на себе його очима, оцініть себе, будучи ним, дізнайтесь про його думки. Результат залежить від вашої логіки. Якщо із нею все гаразд, то зовсім скоро побачите наслідки своєї праці.

Успіху вам, дорогі викладачі!


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: