Школа молодого науковця. Емпіричні методи

35 views

Отже, серед емпіричних методів найпоширенішими є:

1.Спостереження – від звичайного побутового, наукове спостереження відрізняється: попереднім задумом його проводити, планомірністю здійснення, цілеспрямованістю і систематичністю.

2.Порівняння – встановлення подібності чи відмінності предметів та явищ дійсності. Голована умова – це рівноположність (порівнюваність) об’єктів. Тобто спільність їх генези, сутності. Інакше таке порівняння буде не науковим.

3.Вимірювання – визначення числового значення певної величини за допомогою одиниці виміру. Для його здійснення потрібні: предмет вимірювання, прилад і еталон, одиниця виміру.

4.Експеремент – активний метод впливу на досліджуваний об’єкт з наступним вимірюванням і порівнянням з “контролем”. Важливим моментом є повторюваність експеременту – тобто його можна повторити в іншій лабораторії (наприклад) і отримати подібний результат. Тільки так результати експеременту вважаються корректними.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: