пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

Все це мало статися ... (текст майже річної давності)

Все це мало статися.


Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять лукаві і в огні
Її окраденую збудять

Найкращі – неорганізовані, непідготовлені, невідомі, але чесні і безмежно сміливі, підставили свої груди і перейшли в інший вимір – у “Небесну Сотню“. Я ніколи не зможу погодитися із тим, що для того, щоб звільнити Україну від банального недоумкуватого покидька і його лакеїв треба було заплатити їхніми життями. Мені здається, що ними насамперед рухало відчуття пекучого сорому за свою країну, яку впродовж років принижували пройдисвіти як внутрішні, так і зовнішні. Вони десь на підсвідомому рівні напевно відчували, що порятунок честі країни – їхній прямий обов“язок, і вони його виконали так, як вони це розуміли. І відчуття сорому і провини перед ними ніколи не повинне залишити нас, бо вони не мали вмирати.

Але в Україні це мало статися.
Бо не могло бути інакше в країні, яка десятиліттями толерувала підлість, брехню, ненависть, які стали нормою життя і перестали помічатися широким загалом. Так мало статися, бо країна, маніпульована зсередини і ззовні жовтою пресою, примітивною антилюдською пропагандою сусідньої держави з телеекрану, продажними політиками і політиканами усіх кольорів, просто втратила будь-який імунітет до всього цього зла. Самозакохані психопати у владних кабінетах впродовж десятиліть рвали країну на шматки, нищили людські долі і життя в гонитві за успіхом як вони його розуміли, і який виявив себе у звичайному нахабному злодійстві і матералізувався в багатомільйонних палацах із золотими унітазами та портретами власників у мундирах наполеонів та тогах цезарів.

Абсолютна більшість журналістів і різного роду коментаторів жваво стали в коло цього диявольського танцю, бо швидко зметикували, що можна дорого чи дешево (залежно від таланту й місця) продатися. Жалюгідні одиниці волали в пустелі, намагалися достукатися до свідомості обивателя, але де там! Обивателі й собі мріяли “об успєхє“, задурманені блювотними випарами попси і блатняка, та кримінальних серіалів сусіднього виробництва. Інші ж перебували в перманентному екстазі від відчуття приналежності до тих, хто “побєділ“, і запекло “помнілі і горділісь“ у стані перманентного алкогольного токсикозу. А ще інші (і їх мільйони!) просто і без зайвих мудрувань віддавали долю країни, долі своїх дітей і онуків в руки покидьків, пропихаючи їх у владні палаци за два кіла гречки.
Здавалося, що просто далі падати вже нікуди, але виявилося, що все ж було ще глибше дно. Цим дном стало жахливе у своїй холоднокровній жорстокості вбивство їх, найкращих, на очах усього ошелешеного світу. Тих, хто терпіти це вселенське приниження своєї землі вже не міг і не хотів.

Я не хочу заглядати в майбутнє країни. Чотири пророчих Шевченкових рядка не обіцяють легкої долі. Прошу Бога лише, аби наш сором і відчуття провини перед тими, хто врятував нашу честь, ніколи нас не залишали.

via Feral Cat, Hero Member (Справжня українська правда)

вівторок, 4 листопада 2014 р.

made in Russia - думки вголос з Алчевська

фрагмент малюнка Васі Ложкіна
Я намагаюся не купувати російські товари. Особливо їжу. Не тому, що вірю в те, що мої 100 - 200 гривень на місяць приведуть до падіння імперії. Причина в іншому.

Просто наживо уявляю собі, як товсті баби у в'язаних грубим гачком шапках, стоять біля конвеєра. Розкладають метушливо морожені грудочки пельменів в пластикові прямокутні кульки і говорять про мене. Кажуть, що я і мої знайомі фашисти. Що наркомани і зрадники. Що ми потвори і що нам не варто було б жити. Їм би, бабам в шапках, від цього було б легше. А навколо баб - завод з закуреним від муки повітрям, бетонний паркан, а за ним до обрію Твєрь або Волгоград.

Я уявляю собі, як в жовтій від сліпої лампочки курилці, який-небудь слюсар акуратно тримає губою сигарету Winston і обговорює мене зі своїм другом електриком. І вони теж хочуть, щоб мені жилося гірше і гірше, і бажають мені, моїй країні, моїм друзям і моєму президенту смерті, холоду, голоду і ще раз смерті. І сміються пускаючи дим вгору, в лампочку. А над ними гуркочуть вервечки пляшок з пивом «Белый медведь» або «Клинское», де-небудь на околиці Петербурга, і навколо них такий же завод і бетонний паркан такий же.

І так по всій країні, в безлічі бетонних кліток, сірі люди виробляють їжу і ненависть.

І я не можу цього не відчувати. Знімаю пляшку або упаковку з полиці, Росія, ставлю на місце і інстинктивно витираю руки об джинси.

Знайдено у Сашка Лірника

середа, 29 жовтня 2014 р.

Папа Римський визнав теорію еволюції і "Великий вибух"

За його словами, Бог "не чарівник з паличкою", а еволюція сталася з його волі.


Папа Римський Франциск офіційно визнав, що всі живі істоти на Землі еволюціонували, а сама планета і галактика з'явилися в результаті "Великого вибуху". Але на все це була "воля Божа".

Як повідомляє independent.co.uk , про це глава католицької церкви заявив під час виступу в Папській академії наук. Таким чином, понтифік відмовився від теорії креаціонізму, яку підтримував його попередник Папа Бенедикт XVI.

"Коли ми читаємо Книгу Буття, ми уявляємо, що Бог – це чарівник з магічної паличкою. Але це ж не так", - сказав папа Франциск.

"Він створив людей і дозволив їм розвиватися згідно із вічними законами природи, які він дав усім", - додав глава католицької церкви.

Папа Франциск також заявив, що "Великий вибух" як причина виникнення світу не заперечує існування Творця. Навпаки, наукова теорія "вимагає цього".

субота, 25 жовтня 2014 р.

Бог дослухався до моїх молитв

"... Не бійся, бо Я тебе викупив, Я покликав ім'я твоє, Мій ти!
Коли переходитимеш через води, Я буду з тобою, а через річки не затоплять тебе,
коли будеш огонь переходити, не попечешся, і не буде палити тебе його полум'я."
Книга пророка Ісаї глава 43


Я попросив Бога забрати мою гординю, і Бог відповів мені «НІ!» Він сказав, що гординю не забирають, від неї відмовляються! 
Я попросив Бога дарувати мені терпіння, і Бог сказав «НІ!» Він сказав, що терпіння з'являється в результаті випробувань, його не дають, а набувають. 
Я попросив Бога подарувати мені щастя, і Бог сказав: «НІ!» Він сказав, що дає благословення, а буду я щасливий чи ні, залежить від мене. 
Я попросив Бога вберегти мене від болю, і Бог сказав: «НІ!» Він сказав, що страждання віддаляють людину від мирських турбот і наближають до Нього! 

Я попросив сил, і Бог послав мені випробування, щоб загартувати мене.
Я попросив мудрості, і Бог послав мені проблеми, над якими мені треба ламати голову.
Я попросив мужності, і Бог послав мені небезпеки.

Я попросив у Бога любити інших так само, як Він любить мене. «Нарешті, ти зрозумів, про що треба просити», -відповів Бог. 

Я попросив любові, і Бог послав нещасних, які потребують моєї допомоги.
Я попросив благ, а Бог дав мені можливості.

Я не отримав нічого з того, що хотів, але отримав все, що мені було потрібно!


Бог дослухався до моїх молитв ... ..

[знайдено на безмежних просторах інтернету]

середа, 22 жовтня 2014 р.

99 days of freedom - мій експеримент завершено

99 days of freedom

Згідно повідомлення мого персонального сайту експерименту все закінчено: 
Для мене це стало дещо несподівано, бо ще вчора лічильник показував 2 дні до завершення. Але я це списую на те, що в перші дні цей лічильник ніяк не хотів запускатись і мені доводилось писати кілька листів в службу підтримки. Мабуть цей час і відкоректували.

Назагал я не зміг повністю відмовитись від всіх сервісів Facebook. Так - в мене основним є мобільний телефон на платформі Windows Phone. Тут Facebook інтегровано досить глибоко і я не став відмовлятись від його мессенджера. Це дуже зручна штука і часто замінює смс-ки. Також я останній місяць таки заходив в мордокнижку ... але ненадовго - десь так хвилин на 10 на добу. Такі відхилення експериментом строго не заборонялись - адже в анкетах серед іншого були запитання про те, як часто я попри експеримент таки відвідую FB.

За останні 99 днів я заповнив 2 великі анкети, тепер чекаю на третю (фінальну?), а також чекаю на висновки і узагальнення організаторів. Цікаво - що ж там вони підсумують?

Реформи в Україні неможливі - Семен Глузман

Реформи в Україні неможливі

Головна причина - відсутність необхідної для цього щирої політичної волі ...

Чудо європеїзації в найближчі десятиліття в Україні не відбудеться. Часто спілкуюся з серйозними економістами і соціологами, тому ніяких системних реформ не очікую. Цивілізований світ зумів захистити нас від повного розчинення в агресивному сусідові, але він не може змінити наш убогий волею світогляд.

Реформи дійсно неможливі. Більш того, вони небажані. Їх не хоче величезна маса людей, солодко жующих несвіжий пиріг корупційних залишків з панського столу. Погано пахне? Чуть-чуть зворушений цвіллю? Ну і що. Зате - безкоштовний! Нібито, безкоштовний. Безкоштовна медицина, де вона? Безкоштовна школа, а вона де?

Змінюються міністри, нескінченну низку імен і прізвищ неможливо запам'ятати. Але в цілому кадрова політика в країні одноманітна, головний критерій - вірність системі, а не компетентність. На жаль, війна на сході - зручний привід зберігати кадровий status quo. Та й переговори з військовим противником ведуть люди, перш які розпродали українські армійські потужності, жорстко і планомірно зміцнювали корупційну систему в країні.

Полковники і генерали СБУ та МВС досить голосно розповідають про тарифи при призначенні на солодкі посади, старі і нові схеми відведення бюджетних коштів на особисті банківські рахунки. Нагадую, в країні триває війна, гинуть люди, президент, надівши військову форму, інспектує мілітарні підприємства, що дивом збереглися, що формально належать українській державі (на жаль, багато з них - суто формально).

Реформ не буде. А буде суєта імітації і нескінченне словоговоріння. Краща ілюстрація - антикорупційні потуги, де як і раніше ігноруються «некрасиві» можливості кримінального закону (слідство-суд-в'язниця) і створюються «дуже красиві» і, головне, безпечні позасудові заходи впливу для себе і подібних собі. А в результаті - банальні сміттєві баки на колесах різко підвищуються в ціні. Потреби ринку визначають вартість, непорушний закон економіки, знаєте.

Сміттєві баки - нова зброя революції. До того йдемо. Нам це подобається. Як писав російський публіцист в ХХ столітті, зведення біди в доброчесніть - справжнє прокляття філософствуючого російського розуму. І українського теж, бачимо ми.

Семен Глузман © 15 жовтня 2014 р.