Які курси можна пройти в американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

36 views

Які курси можна пройти а американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Українські університети невпинно прагнуть досягати світових стандартів.
Пропоную моїм студентам і колегам оцінити як далеко пішли американські виші (найкращі в світі, за рейтингами) у справі залучення уваги студентів до навчання та створення в них мотивації до освіти.
Опис кожного з 20-ти курсів наведено з офіційних джерел, або взято з новин. Раджу прочитати до кінця.

Отже, ось до чого ми йдемо:

1. «А що якби Гаррі Поттер існував насправді?» (Державний університет Аппалачі)

Цей курс вивчає основні питання, пов’язані з історією. Хто визначає поняття «історія»? Хто вирішує, як буде використовуватися історія: на благо чи на ім’я зловживання? Як вплине на наше життя неправильне тлумачення історичних подій? Як історія наповнює сенсом літературу і фантастику? Як уява може вплинути на нашу історичну точку зору?
Книги та фільми про Гаррі Поттера, вважають розробники курсу, можуть послужити сприятливим грунтом для дослідження всіх цих питань. Вивчаючи зміст романів, вигадані й історичні події твору, студенти будуть розглядати питання, пов’язані з підлогою, расою, соціальним становищем, часом і простором. Розглянуть роль мультикультуризму в історії, навчаться читати романи, а також наукові статті для отримання відповідей на вищезазначені питання.

2. «Бог, секс і шоколад: плотські задоволення чи духовний шлях?» (Каліфорнійський університет у Сан Дієго)

Що ж породжує наші бажання? Хто може постраждати від цих бажань? Контролюємо Чи ми бажання, чи бажання контролюють нас? Що відбувається, якщо ми поступаємося своїм бажанням або все ж нам варто їх придушувати? Як бажання розглядаються з точки зору релігії та філософії?

3. «Леді Гага: стать, рід і індивідуальність» (Університет штату Вірджинія)

На кафедрі Науки і Мистецтва заняття проводить студент-аспірант Кріста Романовськи. Студенти вивчають те, як музична творчість розсовує соціальні рамки. В якості передмови до курсу, пропонується написати есе з аргументами на користь іміджу Леді Гаги.


4. «Леді Гага і соціологія популярності» (Університет Південної Каліфорнії)

Тема Леді Гаги стала настільки популярна, що зараз її особистістю займається ціла група. Університет пропонує курс навчання під назвою «Леді Гага і соціологія популярності». Ведучий курс професор Матьє Дефлем говорить, що він потрібен для того, що б «розкрити соціальну значущість особи Леді Гаги, її ставлення до музики, відео, моді та іншим творчим течіям».

5. «Філософія і Зоряний Шлях» (Джорджтаун)

Фільм «Зоряний шлях» наповнений філософським змістом. У Джорджтаунському університеті вирішили, що вивчати філософію набагато корисніше і приємніше, переглядаючи окремі частини «Зоряного шляху», ніж вникати в сенс нудних лекцій в аудиторії. Грунтуючись на метафізиці і епістемології (теорія пізнання, розділ філософії) студенти міркують про основні питання філософії, які знову і знову знаходять відображення в медіафраншизі. Студентам пропонують поєднувати перегляд «Зоряного Шляху» з читанням праць великих філософів, виокремлюючи і аналізуючи ключові поняття.

6. «Вигадані мови: Клінгонскій і Всі Всі Всі» (Техаський Університет)

А раптом знайдуться охочі вивчати клінгонською?
7. «Вивчення Супергероїв» (Каліфорнійський Університет в Ірвайні)
Ви коли-небудь замислювалися про те, як здатності Супермена виявлялися б у реальному світі? Що, якби він справді міг зігнути сталеву арматуру? Могло б гамма-випромінювання перетворити людину на Халка? Що собою представляє «павуче чуття»? На цьому семінарі студенти займаються дослідженням найпопулярніших супергероїв з точки зору сучасної науки.

8. «Вчимося разом з YouTube» (Коледж Пітцер)

Більше 35 студентів збираються в комп’ютерному класі, переглядають відео YouTube і залишають коментарі. Відеозаписи уроків так само викладаються в інтернет, як і жарти, зняті самими студентами. Наприклад, один учасник поділився записом тривалістю в хвилину і тридцять шість секунд, де він жонглював на камеру.

9. «Ток-шоу з суддею Джуді» (Каліфорнійський університет Берклі)

Це шоу стало неймовірно популярним за останні кілька років. Саме захоплююче в ньому те, що учасники процесу призводять абсолютно безглузді або абсурдні для будь-якої нормальної людини аргументи. Наприклад, на запитання: «Ви вдарили позивача?», Звичайно треба відповідати: «Якби я його вдарив, він був би мертвий!». У цій репліці відсутня «так» чи «ні», що відповідає особливій формі логічного аргументу «a fortiori» (у перекладі з латинської «як наслідок»).
Семінар присвячений обговоренню найпоширеніших логічних помилок на ток-шоу «Суддя Джуді» і «Народний суд». Це не факультатив з теорії права. Такий курс, можливо, буде цікавий студентам, що захоплюються пошуком закономірностей, конструктивним веденням бесіди, телебаченням та американською поп-культурою. Ще раз варто нагадати, що в цілому йдеться не про застосування законів або вивченні судової системи.

10. «Творчість Елвіса Преслі» (Айовський Університет)

Семінари на тему «Творчість Елвіса Преслі» зосереджені на зв’язку Елвіса і афроамериканської історії, естетизмі та зміни в соціальній сфері.
11. «Феміністська критика Християнства» (Пенсільванський Університет)
Огляд останніх праць феміністської теорії, головною темою яких були історики й богослови християнського і постхристиянський течії за останні кілька десятків років. Феміністки пропонують власну точку зору на традиційне християнство, його богослов’я і традиції. Темою предмета є критика християнської Біблії, історії та теології в спробах створити релігійне вчення, в центрі якого буде знаходиться жінка.

12. «Зомбі в ЗМІ» (Колумбійський Університет)

Курс вивчає історію, значення і образи зомбі у фільмах жахів і фантастичних оповіданнях. Передбачається щільний графік вивчення з використанням теоретичного матеріалу і медіа файлів, таких як література, фільми і комікси. Все це необхідно для підтримки інтересу під час обговорення і вивчення ідеї зомбі з різних сторін. Щоденні заняття присвячені роздумам та роз’ясненням, а остання частина семінару зосереджена на виявленні зв’язків між предметами, які вивчають студенти, і даним персонажем.

13. «Невідома сторона ентомології» (Штат Орегон)

Протягом останніх 20 років учений з університету Штату Орегон використовував комікси в якості навчального посібника для вивчення комах.

14. «Міняючи вигляд: багатовікова історія епатажних перевдягвнь» (Коледж Суортмор)

Чи робить одяг чоловіка – чоловіком? Або жінкою? Чи може чоловік стати жінкою? І чи може жінка перевтілиться в чоловіка? Чи є статева приналежність чимось таким, що можна приміряти? До чого веде чітке визначення статевої приналежності? Ці питання та їх можливі наслідки для національних, расових і статевих ознак будуть розглянуті на лекціях докладним чином.

15. «Дивіться! Курча! Відволікання як спосіб пізнання» (Белмонтскій Університет)

Студентам пропонується створювати свої роботи, керуючись почуттями сприйняття. На заняттях Енсмігер читає вголос книжку, в якій йдеться про те, як домогтися успіху в житті. А студенти повинні бездумно малювати. Крім усього іншого, в класі ще й музика грає. На інших заняттях перед студентом ставитися завдання, яку він повинен вирішити, долаючи безліч відволікаючих чинників. Потім проводиться аналіз того, як студенту вдалося зосередитися на завданні.

16. «Магія тексту Тупака Шакура» (Вашингтонський Університет)

Це не перший семінар, присвячений Шакуру. Були й інші напрямки, які вивчали репера – наприклад, в Каліфорнійському Університеті Берклі або в Гарварді. Цей курс унікальний тим, що вивчає вплив Тупака на літературу.

17. «Інтернет порно і суспільство» (Нью-Йоркський Університет в Буффало)

Учні магістратури обговорюють вплив інтернет порно на суспільство, наводячи як приклади ролики з порно-сайтів.

18. «Спорт з боку глядача» (Університет штату Огайо)

Розвиває в студенті розуміння, що спорт – це видовищне і соціальний захід, бізнес і розвага. Студенти вчаться оцінювати критерії спортивних змагань, які впливають на видовищність і масштабність заходу.

19. «Давайте одягатися!» (Прінстон)

Дженна Вайсман Джоселіт пропонує першокурсникам виконати кілька вправ: провести асоціацію між моментами життя і предметами свого одягу. «Згадайте ви своє життя, відкривши шафу з одягом?»

20. «Як правильно дивитися телевізор» (Університет Монтклейр, штат Нью Джерсі)

Курс присвячений аналізу сприйняття інформації цільовою аудиторією. Мета – оцінити вплив телебачення на життя студентів і суспільства в цілому.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: