Архів категорії: Студенту

ПИТАННЯ ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНОГО ХАРАКТЕРУ

Філософ, професор Лев Євдокимович Балашов в книзі “Задачи, упражнения, тексты для разбора и анализа по философии” пропонує питання, які дозволяють оцінити ступінь духовного , культурного розвитку студента. Від культурного рівня студента безпосередньо залежить його здатність до осягнення філософії. Задумаймося – чи ми знаємо на них відповіді? Продовження

Стів Джобс. Промова перед студентами Стенфордського університету

Натрапив в мережі на промову співзасновника Apple Стіва Джобса перед студентами Стенфордського університету. Рекомендую всім.

Продовження

Конкурс Союзу обдарованої молоді «Київське літо»

Конкурс Союзу обдарованої молоді «Київське літо» – конкурс віршів, малої прози та фотографії для творчої молоді міста Києва та Київської області. Конкурс організовує ВМГО «Союз обдарованої молоді». Тематика конкурсних робіт має стосуватись таких тем:

–         Київ (історія і сучасність);

–         природа;

–         романтика і романтичні почуття.

Нагородження переможців відбудеться орієнтовно у середині вересня.

Остаточний термін подання робіт: 31 серпня 2013 року. Продовження

Які курси можна пройти в американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Які курси можна пройти а американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Українські університети невпинно прагнуть досягати світових стандартів.
Пропоную моїм студентам і колегам оцінити як далеко пішли американські виші (найкращі в світі, за рейтингами) у справі залучення уваги студентів до навчання та створення в них мотивації до освіти.
Опис кожного з 20-ти курсів наведено з офіційних джерел, або взято з новин. Раджу прочитати до кінця.

Отже, ось до чого ми йдемо:

1. «А що якби Гаррі Поттер існував насправді?» (Державний університет Аппалачі)

Цей курс вивчає основні питання, пов’язані з історією. Хто визначає поняття «історія»? Хто вирішує, як буде використовуватися історія: на благо чи на ім’я зловживання? Як вплине на наше життя неправильне тлумачення історичних подій? Як історія наповнює сенсом літературу і фантастику? Як уява може вплинути на нашу історичну точку зору?
Книги та фільми про Гаррі Поттера, вважають розробники курсу, можуть послужити сприятливим грунтом для дослідження всіх цих питань. Вивчаючи зміст романів, вигадані й історичні події твору, студенти будуть розглядати питання, пов’язані з підлогою, расою, соціальним становищем, часом і простором. Розглянуть роль мультикультуризму в історії, навчаться читати романи, а також наукові статті для отримання відповідей на вищезазначені питання.

2. «Бог, секс і шоколад: плотські задоволення чи духовний шлях?» (Каліфорнійський університет у Сан Дієго)

Що ж породжує наші бажання? Хто може постраждати від цих бажань? Контролюємо Чи ми бажання, чи бажання контролюють нас? Що відбувається, якщо ми поступаємося своїм бажанням або все ж нам варто їх придушувати? Як бажання розглядаються з точки зору релігії та філософії?

3. «Леді Гага: стать, рід і індивідуальність» (Університет штату Вірджинія)

На кафедрі Науки і Мистецтва заняття проводить студент-аспірант Кріста Романовськи. Студенти вивчають те, як музична творчість розсовує соціальні рамки. В якості передмови до курсу, пропонується написати есе з аргументами на користь іміджу Леді Гаги.

Продовження

Ячменьов Роман: Філософія пива

Як часто людина п’є пиво? Щомісяця, щотижня, щодня? В кожного ці часові рамки свої, в залежності від віку, статі, соціального статусу та матеріального стану.

Для чого людина п’є пиво? Щоб розлабитись, відпочити та забути буденні проблеми. Найчастіше це відбувається в компанії таких само втомлених людей, які весело разом проводять суботній вечір. Продовження

Юлія Фролова: Яким я бачу ідеального викладача

Посередній учитель викладає.

Хороший учитель пояснює.

Видатний вчитель показує.

Великий учитель надихає.

(Вільям Артур Уорд)

Особисто для мене навчання – це пошук відповідей на запитання, пошук себе серед незліченних можливостей самореалізації у всесвіті. Основна функція викладача у даному випадку – це показати ці запитання, наштовхнути на відповіді, показати множинність варіантів, що існують. А моя задача – пропусти через себе інформацію, що відшукується у пошуку відповідей на запитання і таким чином задовольнити свою цікавість, самовдосконалитись, знайти певні сенси. Я отримую задоволення від того, коли відкриваю для себе нові грані. Продовження

8 способів завоювати прихильність студентів та учнів

Я і як більшість викладачів чи учителів прагну досконалості у своїй професії: добитись поваги студентів та водночас надати їм відповідних знань, прищепити любов до свого предмету. То яким же потрібно бути, аби добитися любові та поваги від них? Якщо ви зможете стати зразковим наставником, цікавість до вашого предмету все більше зростатиме. Тож у цій статті ви дізнаєтеся думки самих учнів про те, як вибороти їхню ж увагу.  Продовження

Партнерські посилання: