Архів категорії: Дати і ювілеї

Невеселі роздуми або вітаю з Днем вчителя!

 

В сучасному анархічному, корумпованому, матеріальному суспільстві немає шансів виховати здорове, освічене, розумне, духовно збагачене, культурне покоління.

Немає надії ні на який патріотизм, він існує тільки на словах, або у гучних лозунгах з Майдану, особливо після того як російській мові надали статус «другої державної», ні на гуманізм, так само декларативний.

Не слід покладатися лише на університет, педагогів, вчителів, людину виховує соціум, держава.

Поки не буде ладу в державі, не буде ладу ніде. На сьогодні ми маємо людей для держави, а не навпаки.

Ідеали були, є і будуть, питання лише в тому, чи хочемо ми, наше українське суспільство, прагнути до цих ідеалів. Покаже час.

Зі святом, дорогі освітяни!

 

120 років Джону Рональду Руелу Толкіну

Джон Рональд Руел Толкін

Джон Рональд Руел Толкін

Завтра виповнюється 120 років від дня народження видатного англійського письменника, філолога, класик світової літератури ХХ ст. та батька різновиду фантастики — фентезі, всесвітню славу якому приніс роман «Володар Перстенів».
Джон Роналд Руел Толкін народився 3 січня 1892 р. в теперішній Південно-Африканській Республіці у м. Блумфонтейн у родині банківського службовця, співробітника «Бенк оф Ефріка» Артура Руела Толкіна та його дружини Мейбл Толкін, у дівоцтві Сáффілд . Продовження

17 листопада 2011 року – Всесвітній день філософії встановлений ЮНЕСКО

У з’вязку з таким днем – Днем філософії, та щей всесвітнім, хочеться ще раз зупинитися на тому: “Що таке філософія”?

Слово “філософія” походить від грецьких слів “phileo” – люблю і “sophia” – мудрість, що означає любов до мудрості, любомудріє. Цей буквальний сенс ніби далекий від дійсного сучасного значення поняття “філософія”. Проте, це вірно лише частково. Мудрість і зараз залишається істотним компонентом філософського мислення. Філософія є мудрість, але не окремої людини, а об’єднаного Розуму людей. Іншими словами, філософія є колективне мислення. Як це розуміти? Продовження

200 років від дня народження Маркіяна Шашкевича

6 листопада Україна відзначить 200 років від дня народження Маркіяна Шашкевича (1811–1843), видатного письменника, відомого громадського і культурного діяча, одного з засновників «Руської трійці».

Маркіян  Шашкевич Народився 6 листопада 1811 в с.Підлисся, помер 7 червня 1843 в Новосілках. – Український поет і письменник, священик УГКЦ.Один із засновників літературного руху, відомого як Руська Трійця , який відігравав ключову роль у становленні української національної свідомості русинів Галичини. Першим почав створювати твори народної поезії на українській мові, а також сприяв створенню на цій мові прозових текстів та етнографічних досліджень. У 1837 році члени Руської  Трійці  випустили книгу під назвою «Русалка Дністоровая», де були народні пісні, деякі пісні  переклади з різних слов’янських мов, і роздуми про долю народу. Незважаючи на те, що робота не включала політичного підтексту, робота цензорується. Ініціатори публікації потрапляють під нагляд поліції, а греко-католицька консисторія видає їм попередження. Діяльність Руської Трійці, як групи зазнала фактичного колапсу. Але здійснила поштовх до українського руху на Галичині. Раніше, в 1830 році Шашкевичу вдалося закінчити греко-католицьку семінарію (де він навчався з перервами) і був висвячений в сан священика. Був одружений.Незважаючи на погане фінансове становище, в кінці життя створив і підтримував контакт через листування з іншими українськими активістами, виступаючи за необхідність створення єдиної літератури на цій мові, створення  на територіях, населених українцями в Австрії та Росії. Він помер в 1843 році від туберкульозу.Відомість Шашкевича зростає вже в 20 ст. як реакція на русифікацію України й асиміляцію українців у діаспорі. У 1959 р. в Підліссі відкрив свої двері літературно-меморіальний музей, а в 1962 р. було відкрито пам’ятник Шашкевичу на його батьківщині.

Хелловін (Hallowen) 2011 – 31 жовтня! Ідеї для свята.

А ви приготувались до найжахивішого свята року? Ось декілька ідей, запропонованих однією моєю студенткою: Продовження

25 жовтня – 100 років від дня народження Янгеля

25 жовтня виповнюється 100 років від дня народження засновника та головного конструктора конструкторського бюро “Південне”, видатного конструктора ракетно-космічної техніки академіка Михайла Кузьмича Янгеля. І хоча з його прізвища вже знято гриф секретності, але й нині мало інформації про цю непересічну людину. Його ім’ям названі вулиці, площі, школи, селище, станція метро в Москві. Його ім’я носять пік на Памірі, кратер на Місяці, мала планета.

Продовження

24 жовтня – Всесвітній день інформації про розвиток

Дуже символічним і зовсім неочікуваним для мене став факт, що 24 жовтня – це Всесвітній день інформації про розвиток, запроваджений Організацією Об’єднаних Націй. Коли я думав над ідеєю цього блогу, то першим словом для мене було слово “розвиток”. Тому девізом, який я написав для нього було “…ідеї та інформація для розвитку“, який ви можете побачити вгорі. Продовження

Партнерські посилання: