Школа молодого науковця. Емпірико-теоретичні (змішані) методи

150 views

Існують методи, що успішно застосовуються, як на емпіричному, так і на теоретичному рівнях. Це змішані (емпірико-теоретичні) методи:

1. Абстрагування – уявний відхід від несуттєвих якостей і зосередження на суттєвих. Серед видів абстракцій виділяють: ототожнення, ізолювання, конструктивізацію, актуальну нескінченність, потенційну здійсненність.

2. Аналіз – поділ об’єкта на складові частини з подольним вивченням їх окремо. Буває прямим, зворотнім і структурно-генетичним.

3. Синтез – об’єднання раніше роз’єднаних частин в ціле. Доповнює аналіз.

4. Індукція – перехід від часткового до загального. Включає метод єдиної подібності, метод єдиної розбідності, обєднаний метод подібності і розбіжності, метод супутніх змін, метод решт.

5. Дедукція – перехід від загального до часткового. Доповнює індукцію.

6. Моделювання – побудова системи, що замінює сам об’єкт, але служить джерелом інформації про нього. Це певний аналог, що подідний у суттєвих рисах до обєкту, і відрізняється в не суттєвих. Складність моделювання полягає саме в розрізненні суттєвих і не суттєвих ознак. Одним із найпоширеніших видів моделювання є математичне.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: