Юлія Фролова: Яким я бачу ідеального викладача

574 views

Посередній учитель викладає.

Хороший учитель пояснює.

Видатний вчитель показує.

Великий учитель надихає.

(Вільям Артур Уорд)

Особисто для мене навчання – це пошук відповідей на запитання, пошук себе серед незліченних можливостей самореалізації у всесвіті. Основна функція викладача у даному випадку – це показати ці запитання, наштовхнути на відповіді, показати множинність варіантів, що існують. А моя задача – пропусти через себе інформацію, що відшукується у пошуку відповідей на запитання і таким чином задовольнити свою цікавість, самовдосконалитись, знайти певні сенси. Я отримую задоволення від того, коли відкриваю для себе нові грані.

Вчитися можна тільки тоді, коли ти знаєш навіщо ти це робиш. Тому, якщо ти не розберешся із собою, навіть самий розумний, досвідчений викладач буде просто не потрібен – бо як можна с цікавістю слухати відповідь, коли в тебе немає запитань? Якщо ти взагалі не маєш жодного уявлення про те, навіщо тобі треба це слухати? Освіта необхідна в першу чергу для того, щоб зрозуміти навіщо взагалі вона потрібна. А відповідь на це питання можна знайти лише власними зусиллями. І скоріше вона буде для всіх своя.

Пробуджувати і задовольняти цікавість, допомагати людині ставати кращою – ось на мою думку, призначення вчителів, як таких. Ідеальний викладач – це людина, що має величезний життєвий досвід та глибокі, усвідомленні знання зі своєї дисципліни. Він має дійсно захоплюватися і любити те, чим він займається – це одразу помітно студентам. Він має бути креативним, лекції мають бути неповторними, насиченими реальними переживаннями, пропущеними через себе. Бо як можна пробудити бажання цікавитись чимось, коли сам не віриш у те, що робиш? Не менш важливою є здатність у доступній формі донести власні думки студентам. Ну і звичайно викладач повинен бути гуманним, не дозволяти собі образ у сторону студентів, намагатися всіляко підтримувати їхні пориви до пізнання.

Ідеальний викладач, повинен виходити з того, що потрібно його учням, чим вони живуть, чого вони прагнуть. Розуміючи це, він може зробити так, що ті знання, які отримують його учні будуть сприйняті, усвідомленні, а не просто завчені з доріканнями на безглуздість цього процесу і забуті одразу після іспиту. Основою діяльності викладача має бути надання ґрунтовної бази знань, а потім – максимально можливого поля творчості, вільної інтерпретації у навчанні студента. Слова Річарда Олдінгтона: «Все, що може зробити вчитель, – це вказати шлях», дуже добре виражають цю думку. Бо викладач ніколи не зможе пройти за тебе твій шлях, він може тільки допомогти перемогти перепони, що виникають на цьому шляху.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: