РАДІЙТЕ КОЖНОМУ ДНЮ
Яна Пшикун
«Увесь сенс життя полягає в нескінченному завоюванні невідомого, у вічному зусиллі пізнати більше».

Еміль Золя

Людство вже давно досягло чималих висот та знайшло відповіді на безліч вагомих питань, але досі ніхто не може відповісти точно – у чому полягає сенс життя. Хтось просто насолоджується кожною миттю, а хтось сподівається дізнатися всю глибину одвічного питання. Хтось все своє життя проводить у пошуках, а хтось навіть не замислюється над тим, для чого він живе. Хтось працює над собою кожного дня, намагається стати краще, хоче прожити життя незабутньо, а хтось просто пливе за течією, мовчки приймаючи все те, що випадає на його долю.

На мою думку, це розуміння сенсу життя прийде саме ̶ несучи за собою незримий багаж життєвого досвіду. Живучи, приходить і розуміння того, для чого ти живеш на цьому світі. Його потрібно відчути, так, відчути кожним порухом свого серця.

Колись мені довелось зіштовхнутись з висловлюванням відомого японського письменника Харукі Муракамі, яке змусило мене дійсно задуматися. «Будеш на одному місці сидіти й думати про сенс життя — нічого у тебе не вийде». Це дійсно так. Щоб зрозуміти сенс життя, потрібно просто жити ̶ ось така цікава іронія. Але кожен розуміє це по-своєму: по-своєму живе, пізнає світ, знаходить відповіді на важливі запитання. Хтось заводить сім’ю в 18 років, а хтось працює вночі, щоб оплатити власне навчання. Усі ми різні, усі ми маємо свою думку й власну життєву позицію.

Ще змалку, міцно тримаючись за руки мами, я поспішала пізнавати світ. Росла я, росло й моє уявлення про життя та розуміння, що кожен повинен знайти своє місце. Несвідомо для мене сформувався мій життєвий принцип ̶ дотичний до пізнавання сенсу життя. Чи знайшла я сенс свого життя? Не знаю, справді не знаю! Іноді до мене приходить одне просте розуміння ̶ кожна людина просто повинна залишити свій Слід у житті. І я також.  Ні, це буде не надпис на стіні чи відпечаток на землі, це буде Слід духовний. Добрі вчинки, чиста духовність, діти. Я повинна зоставити після себе пам’ять, щоб знати, що моє життя пройшло не безслідно та не марно. І коли хтось запитає, що зробила ця людина у своєму житті, я вірю, що їй гордо дадуть відповідь: вона залишила Слід.

Зараз я просто живу. Живу і насолоджуюся кожною безцінною миттю молодості. Працювати над собою, ставати краще, знаходити безцінній досвід ̶ ось у чому сенс мого життя. Через десять років сенсом стане моя сім’я, моє власне щастя. Перед мною відкриваються всі дороги до дорослого життя, по яких я буду неспішно торувати, пробиваючи шлях до духовності. Над цим потрібно працювати, хоча справжнє щастя ми знаходимо в теплих словах, потрібній людині поруч, хорошій книжці чи в спогадах. Щастя — це кожен наш подих, що може бути важливішим?Минуть роки, і я обов’язково відчую, заради чого живу на світі. Минуть століття, і людство прийде до певних висновків, збудує свої певні життєві позиції. Я в це вірю.

Сенс життя — це саме наше життя, прекрасне і незабутнє, складне та насичене, радісне та зі сльозами, таке незабутнє, таке прекрасне. А зараз мені зостається просто жити і насолоджуватися самою думкою, що я існую, і що я ̶ невід’ємна частина світу.

Живіть. Радійте кожному дню, а сенс… він прийде сам. І колись ви сміливо скажете: «Так, я знаю, для чого я живу. І я буду боротися.»

Можливо, ви зробите висновок, що сенсу життя просто не існує. Тоді ж просто живіть, радійте, посміхайтесь, кохайте, не задумуйтесь ні над чим. І не потрібно шукати цей сенс, ніякого сенсу не існуватиме, якщо ви будете не жити, а проживати життя. Пам’ятайте: ваше життя залежить тільки від вас, і нехай це буде вашим девізом.

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>