Доброта. Як стати добрішим? 9 порад.

1,728 views

Часто ми чуємо, що треба бути добрішими. На це є, як мінімум, три причини:

  • Будучи добрішим до інших, ви стаєте добрішим до себе.
  • І добро, і зло завжди повертаються.
  • Доброта робить ваше життя і світ в цілому краще.

Як же стати добрішим?

  1. Будьте вдячні за те, що ви маєте. Люди звикли приймати себе, своє життя і людей навколо, як саме собою зрозуміле. Знайдіть кілька хвилин у день, щоб подумати над тим, що ви маєте і кому чи чому ви повинні бути вдячні за це.
  2. Висловлюйте вдячність. Не тримайте подяку в собі. Не лінуйтеся сказати: “Спасибі!”. Ваш друг дав вам списати контрольну? Подякуйте йому за це. Хай він знає, що ви цінуєте його ставлення. Навіть незначні слова подяки можуть зробити день іншої людини трохи краще.
  3. Перестаньте судити. Всім знайомий вираз: “Не судіть і не судимі будете”. Вам подобається, коли вас засуджують? Ні? Тоді не засуджуйте інших і всі будуть у виграші.
  4. Менше критикуйте. Конструктивні зауваження деколи необхідні, але в усьому потрібно знати міру. Якщо метою вашої критики є принизити людину, а не вказати їй на її промахи, то це вже не критика, а пусте критиканство.
  5. Ставтеся з розумінням. У кожної людини є своя думка, свій погляд на світ. Але це зовсім не заважає вам вислухати чужу точку зору і спробувати зрозуміти її. Це не тільки допоможе вам уникнути багатьох конфліктів, а й розширить ваш світогляд. Лише обмежені і вперті люди бояться почути думку, що відрізняється від їх власної.
  6. Робіть компліменти. Замість того, щоб зосереджувати свою увагу на тих дрібницях, які вас дратують в людях, зосередьте її на тому, що вам в них подобається. Це може бути що завгодно: посмішка, зачіска, голос, нові туфлі… Як тільки ви знайдете якусь рису, приємну вам, повідомте про це її господареві. Компліменти творять чудеса. Вони можуть поліпшити настрій людини на цілий день.
  7. Робіть маленькі добрі справи. Пропустіть пішохода, якщо ви за кермом або притримайте двері супермаркету перед літньою жінкою. Кращий спосіб – підняти собі настрій – це зробити приємне іншій людині.
  8. Уникайте конфліктів. Це не означає, що ви повинні погоджуватися завжди і з усіма. Просто постарайтеся не витрачати час і енергію на марні конфлікти, які ні до чого не ведуть. Змиріться з тим, що на світі є люди, яких ви ніколи не зрозумієте і які ніколи не зрозуміють вас. Прийміть це і ваше життя стане значно легше.
  9. Будьте ласкаві до себе. Доброта – це ціле і неподільне поняття. То як ви ставитеся до інших впливає на те, як ви ставитеся до себе і навпаки. Якщо ви будете ласкаві самі до себе, ви будете добрішими і до оточуючих.

І на десерт веселе відео (хто вже бачив – прошу вибачити, а хто ні – подивіться, море позитиву :)


8 Responses to Доброта. Як стати добрішим? 9 порад.

  1. Круто

  2. стаття хороша, однак, відео тут недоречне! :(
    тим паче, що це монтаж.

    • Монтаж, але мені настрій піднімає… можливо не в тему посту, тут я згоден. Запропонуй своє (кинь ссилочку), заміню, якщо сподобається.

  3. Дякую. Дуже згодиться в роботі.

  4. Проблема доброти завжди мене турбувала. Я вдячна вам за таке чітке формулювання. Це як раз ті якості, які я намагаюся привити своїм дітям (і де-яким оточуючим), не забуваючи про себе. Роздрукую для доньки.

  5. Цікавенька стаття вийшла :)
    Дуже сподобалися слова: “Лише обмежені і вперті люди бояться почути думку, що відрізняється від їх власної”, гарно й влучно сказано!..
    А відео дійсно підіймає настрій :)

  6. Олена Глинянська

    Сергію, гарна стаття й дійсно корисна для кожного з нас. Інколи ми справді сприймаємо поміч інших людей як належне, забуваючи дякувати їм. Дякую Вам, що ви ще раз нагадали нам про це:)))))))

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: