Архів категорії: Освітня політика

Які курси можна пройти в американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Які курси можна пройти а американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Українські університети невпинно прагнуть досягати світових стандартів.
Пропоную моїм студентам і колегам оцінити як далеко пішли американські виші (найкращі в світі, за рейтингами) у справі залучення уваги студентів до навчання та створення в них мотивації до освіти.
Опис кожного з 20-ти курсів наведено з офіційних джерел, або взято з новин. Раджу прочитати до кінця.

Отже, ось до чого ми йдемо:

1. «А що якби Гаррі Поттер існував насправді?» (Державний університет Аппалачі)

Цей курс вивчає основні питання, пов’язані з історією. Хто визначає поняття «історія»? Хто вирішує, як буде використовуватися історія: на благо чи на ім’я зловживання? Як вплине на наше життя неправильне тлумачення історичних подій? Як історія наповнює сенсом літературу і фантастику? Як уява може вплинути на нашу історичну точку зору?
Книги та фільми про Гаррі Поттера, вважають розробники курсу, можуть послужити сприятливим грунтом для дослідження всіх цих питань. Вивчаючи зміст романів, вигадані й історичні події твору, студенти будуть розглядати питання, пов’язані з підлогою, расою, соціальним становищем, часом і простором. Розглянуть роль мультикультуризму в історії, навчаться читати романи, а також наукові статті для отримання відповідей на вищезазначені питання.

2. «Бог, секс і шоколад: плотські задоволення чи духовний шлях?» (Каліфорнійський університет у Сан Дієго)

Що ж породжує наші бажання? Хто може постраждати від цих бажань? Контролюємо Чи ми бажання, чи бажання контролюють нас? Що відбувається, якщо ми поступаємося своїм бажанням або все ж нам варто їх придушувати? Як бажання розглядаються з точки зору релігії та філософії?

3. «Леді Гага: стать, рід і індивідуальність» (Університет штату Вірджинія)

На кафедрі Науки і Мистецтва заняття проводить студент-аспірант Кріста Романовськи. Студенти вивчають те, як музична творчість розсовує соціальні рамки. В якості передмови до курсу, пропонується написати есе з аргументами на користь іміджу Леді Гаги.

Продовження

А навіщо взагалі вчитися в університеті?

Змінюється все в цьому світі … Міняється система вищої освіти, змінюються програми навчання, стають іншими університети, приходять інші професори і нові студенти. Висловлюється думка, що в порівнянні з не такими вже далекими сімдесятими змінився сам підхід до вищої освіти, поняття освіченості зазнало зміни не в кращу сторону…
Виникає питання «А навіщо взагалі йти вчитися в університет?» Пропоную вам відповіді людей, які відомі в австралійських академічних колах. Продовження

Партнерські посилання: