Архів категорії: Пустощі

Які курси можна пройти в американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Які курси можна пройти а американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Українські університети невпинно прагнуть досягати світових стандартів.
Пропоную моїм студентам і колегам оцінити як далеко пішли американські виші (найкращі в світі, за рейтингами) у справі залучення уваги студентів до навчання та створення в них мотивації до освіти.
Опис кожного з 20-ти курсів наведено з офіційних джерел, або взято з новин. Раджу прочитати до кінця.

Отже, ось до чого ми йдемо:

1. «А що якби Гаррі Поттер існував насправді?» (Державний університет Аппалачі)

Цей курс вивчає основні питання, пов’язані з історією. Хто визначає поняття «історія»? Хто вирішує, як буде використовуватися історія: на благо чи на ім’я зловживання? Як вплине на наше життя неправильне тлумачення історичних подій? Як історія наповнює сенсом літературу і фантастику? Як уява може вплинути на нашу історичну точку зору?
Книги та фільми про Гаррі Поттера, вважають розробники курсу, можуть послужити сприятливим грунтом для дослідження всіх цих питань. Вивчаючи зміст романів, вигадані й історичні події твору, студенти будуть розглядати питання, пов’язані з підлогою, расою, соціальним становищем, часом і простором. Розглянуть роль мультикультуризму в історії, навчаться читати романи, а також наукові статті для отримання відповідей на вищезазначені питання.

2. «Бог, секс і шоколад: плотські задоволення чи духовний шлях?» (Каліфорнійський університет у Сан Дієго)

Що ж породжує наші бажання? Хто може постраждати від цих бажань? Контролюємо Чи ми бажання, чи бажання контролюють нас? Що відбувається, якщо ми поступаємося своїм бажанням або все ж нам варто їх придушувати? Як бажання розглядаються з точки зору релігії та філософії?

3. «Леді Гага: стать, рід і індивідуальність» (Університет штату Вірджинія)

На кафедрі Науки і Мистецтва заняття проводить студент-аспірант Кріста Романовськи. Студенти вивчають те, як музична творчість розсовує соціальні рамки. В якості передмови до курсу, пропонується написати есе з аргументами на користь іміджу Леді Гаги.

Продовження

Как бы тесно не связывала людей дружба, любовь и брак, вполне искренно человек желает добра лишь самому себе. Артур Шопенгауер «Об основе морали»

Артур ШопенгауэрЧем больше я узнаю людей,
тем больше люблю собак. [1;27]

Люди похожи на дикобразов,
идущих по ледяной снежной пустыне:
они жмутся друг к другу от холода и страха,
и колют друг друга своими иглами. [1;34]

Продовження

Зима… і закономірність

На простому прикладі хочу дещо розказати про свої враження від наших людей.
Ситуація 1. Середина січня. На вулиці “+”. Звідусіль чути: “Зими не має”. Народ скаржиться…
Ситуація 2. Тиждень по тому. На вулиці “-”. Прийшла така бажана зима. Народ скаржиться…
Вловлюєте закономірність?

І знову філософія пива

пиво і філософія

пиво і філософія

Молодий Георг Гегель, шукаючи собі місце вчителя після закінчення університету, у листі до свого друга Фрідріха Шеллінга просив, щоб той підшукав йому якусь посаду у невеличкому містечку, де б варили смачне пиво та можна б було жити, не витрачаючи багато грошей. Впевнений, що дізнавшись про цей факт, деякі посміхнуться: «он, значить як творилася німецька класика!», але я б списав такий потяг до пива на німецьку культуру (куди ж Німеччина без пива!) та на молодість. Адже вже дорослий Гегель відмовився від того, що він написав у молодості. Та й навряд чи «Феноменологія Духу» творилася під алкогольними парами. Продовження

Ілюзія руху. Як в нашій державі…

Філософ хімічить…

Якщо уявити найжахливіше – то одна із таких картинок: це філософ у хімічній лабораторії. Без захисного спорядження не варто наближатися ближче :)

Теорія пікапу освіти за Мокрицькою

Теорія пікапу освіти за МокрицькоюІ смішно і грішно. Але правдиво. Дуже важко писати про те, з чим ти найтісніше пов’язана. Думок – безліч, емоцій – ще більше, але як правильно їх сформулювати? Мені не приходить в голову жодної розумної гадки про те, як не стільки правильно, скільки зрозуміло й цікаво описати моє бачення взаємозв’язку «ОСВІТА ТА Я». Знаю точно, освіта – панна вибаглива і часозатратна (вибачте, за такі «словечка», описую все так, як бачу), вона потребує пильної уваги, терпіння, натхнення і сили. Зате, яка вона потім щира і по-своєму смачнюща! Головне – дочекатись моменту і влучно «підкотити» до неї. І ти – в шоколаді. Ви, напевне, думаєте, що пишу я нісенітницю чи то пак маячню, але повірте, що «все в житті можливо», як співав до коханої Олег Собчук.

Продовження

Партнерські посилання: