Школа молодого науковця. Теоретичні методи

33 views

В дослідженнях теоретичного плану (в соціо-гуманітарних науках) емпіричні методи застосовують рідко (наприклад, в соціології). Основними тут є теоретичні методи:

1. Ідеалізація – це створення в думці об’єктів, які не існують (або практично не можливі): абсолютно тверде тіло, лінія, точка, площина тощо. Будь-яка іделізація має застосовуватись обережно, лише у необхідних випадках.

2. Формалізація – відображення досліджуваного об’єкта за допомогою формальної моделі, яка і буде досліджуватись. Це можна зробити наприклад математичним моделюванням.

3. Аксіоматичний метод – метод, що припускає існування твердженнь, які не потребують доведеня (аксіом), з наступним виведенням з них решти тверджень.

4. Гіпотеза – науково обгрунтоване припущення. Гіпотеза може суперечити наявній (прийнятій) теорії. Вона формулююється як інструмент і це варто враховувати. І не підміняти теорії гіпотезами.

5. Історичний метод – розгляд об’єкта дослідження в часі, хронологічно. Широко використовується в суспільних науках.

6. Системний метод – комплексне вивчення об’єкта, з урахуванням зв’язків між окремими його частинами (наприклад, ця бібліотека)

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: