Як стати викладачем

154 views

Після того, як я опублікував замітку «Як створити враження у викладача, що ви хороший студент» я отримав чимало запитань в соц.мережах та на пошту, за що звісно вдячний, адже будь-яка система розвивається за наявності зворотного зв’язку. Також з самого низу справа на сайті з’явився пагін «Referers», який показує з яких пошукових систем і за якими ключовими словами знайшли мій блог. Мене зацікавив один пошуковий запит «як стати викладачем». Звісно це тема до певної міри приватна, утаємничена, бо скільки викладачів – стільки шляхів ним стати. Але оскільки це може цікавити читачів мого блогу (і вже цікавить) можу дати декілька порад на тему «як стати викладачем»:


1. Викладачами стають хороші студенти. Тож з першого-другого курсів активно включайтесь в наукову діяльність, публікуйте тези, виступайте на студентських конференціях.

2. Запишіться до студентського наукового товариства та/або до гуртка юних філософів/географів/математиків  при кафедрі, на якій ви з часом мрієте працювати. Бажано щоб цей гурток вів завідуючий кафедри.

3. Якщо ви студент старших курсів, запропонуйте (самостійно!) допомогу викладачу, чий предмет вам до вподоби, допомогу у підготовці цікавої лекції чи семінарського заняття. Спочатку, це може бути допомога в підборі ілюстративного матеріалу чи прикладів, а далі попросіть провести фрагмент семінару самостійно. З часом – і лекції.

4. У списку вступаючих до магістратури, а потім до аспірантури ваше прізвище має бути першим. Ні в кого не має виникати сумніву, що ви молодий науковець. І кому як не вам «рухати» науку далі.

5. Якщо бар’єр аспірантури на омріяній кафедрі подолано, не потрібно заспокоюватись. Ходіть на всі засідання кафедри. Допомагайте старшим колегам у підготовці до занять. Добийтеся того щоб вас ставили на заміни під час відряджень викладачів. Не бійтесь, якщо це безоплатно. Шлях до викладацтва – тернистий, тому працювати доведеться багато.

6. Захистивши дисертацію, чи (якщо пощастить) ще навчаючись в аспірантурі, намагайтесь стати асистентом, хоча б на 0,25 ставки. А далі – потрібно зарекомендувати себе якісною роботою. І ви – викладач!


2 Responses to Як стати викладачем

  1. Олена Глинянська

    Гарні поради)))) Студенти, користайте!!! Це дійсно так!!!!!!!))))

  2. План звичайно вдалий. Але не для Драгоманова. Бо працюючи на 0,25 ставки, потрібно мати додатковий заробіток, а це зазвичай шкодить науковій діяльності.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: