Як перемогти страх перед сесією

122 views

Сесія прийшла

З власного студентського досвіду знаю, що час сесії, це час страху, або принаймні сумнівів та невпевненості у власних силах. Причому це не залежить від того – чи готовий ти до екзамену чи заліку, чи не готовий. Зізнаюсь, я непокоївся навіть коли мені було чітко обіцяно “автомат”. Чому? Та тому що на першому курсі мене навчила одна викладачка: сказавши за тиждень до іспиту при всій групі, що в мене автомат, потім говорить на екзамені: “тягніть БІЛЕТ!”. Я з того часу зрозумів, яке життя непередбачуване, а зокрема життя студента. Отже декілька порад як перемогти страх перед сесією.

1. Налаштуйтеся на позитив: зустріньтеся з друзями, послухайте свою улюблену музику, подивіться гарний фільм.

2. До речі, вищим пілотажем буде замість відповіді (яку ви не знаєте) розповісти викладачу на іспиті про це фільм. Наприклад такою фразою: “Дуже цікаво зазначити, що це питання привертає увагу не лише науковців, воно є актуальним і для суспільства. Так, до речі, це питання дуже вдало розкрито режисером Х у фільмі Y…”.

3. Хоча попередня порада – лише якщо ви дійсно “плаваєте”  і виходу іншого немає. Тоді працює студентська заповідь “Не мовчи!”.

4. Подумайте, а що зміниться, якщо ви провалите сесію: це не кінець життя, ви молоді і красиві, у вас усе-усе попереду. І добре, дуже добре, якщо нездана сесія стане найбільшим лихом у вашому житті.

5. Мудрий український народ говорить “Не наївсь – так не налижешся!”. Не вчіть нічого вночі перед іспитом чи заліком, якщо не вивчили раніше. Від того буде “каша” в голові, а паніка лише посилиться. Дайте інформації перейти з оперативної у довготермінову пам’ять.

6. Вірте у свої сили. Якщо вас ще не вигнали з ВНЗ – значить ви комусь потрібні! Собі, батькам, викладачам. Тому не втрачайте надії, з оптимізмом ставтесь до дійсності і вона так само поставиться до вас!

А загалом, працюйте протягом семестру, ходіть на пари – і вам воздасця! :)


One Response to Як перемогти страх перед сесією

  1. шість порад….якесь не щасливе число перед сесією)))))

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Партнерські посилання: