Архів автора: Сергій Терепищий

ПИТАННЯ ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНОГО ХАРАКТЕРУ

Філософ, професор Лев Євдокимович Балашов в книзі “Задачи, упражнения, тексты для разбора и анализа по философии” пропонує питання, які дозволяють оцінити ступінь духовного , культурного розвитку студента. Від культурного рівня студента безпосередньо залежить його здатність до осягнення філософії. Задумаймося – чи ми знаємо на них відповіді? Продовження

Стів Джобс. Промова перед студентами Стенфордського університету

Натрапив в мережі на промову співзасновника Apple Стіва Джобса перед студентами Стенфордського університету. Рекомендую всім.

Продовження

Фінковська Юлія Я вірю в тебе! (Роботи на конкурс “Київське літо”)

Фінковська Юлія

Я вірю в тебе! Продовження

Конкурс Союзу обдарованої молоді «Київське літо»

Конкурс Союзу обдарованої молоді «Київське літо» – конкурс віршів, малої прози та фотографії для творчої молоді міста Києва та Київської області. Конкурс організовує ВМГО «Союз обдарованої молоді». Тематика конкурсних робіт має стосуватись таких тем:

–         Київ (історія і сучасність);

–         природа;

–         романтика і романтичні почуття.

Нагородження переможців відбудеться орієнтовно у середині вересня.

Остаточний термін подання робіт: 31 серпня 2013 року. Продовження

Які курси можна пройти в американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Які курси можна пройти а американських університетах? Академічний прогноз для українських вишів.

Українські університети невпинно прагнуть досягати світових стандартів.
Пропоную моїм студентам і колегам оцінити як далеко пішли американські виші (найкращі в світі, за рейтингами) у справі залучення уваги студентів до навчання та створення в них мотивації до освіти.
Опис кожного з 20-ти курсів наведено з офіційних джерел, або взято з новин. Раджу прочитати до кінця.

Отже, ось до чого ми йдемо:

1. «А що якби Гаррі Поттер існував насправді?» (Державний університет Аппалачі)

Цей курс вивчає основні питання, пов’язані з історією. Хто визначає поняття «історія»? Хто вирішує, як буде використовуватися історія: на благо чи на ім’я зловживання? Як вплине на наше життя неправильне тлумачення історичних подій? Як історія наповнює сенсом літературу і фантастику? Як уява може вплинути на нашу історичну точку зору?
Книги та фільми про Гаррі Поттера, вважають розробники курсу, можуть послужити сприятливим грунтом для дослідження всіх цих питань. Вивчаючи зміст романів, вигадані й історичні події твору, студенти будуть розглядати питання, пов’язані з підлогою, расою, соціальним становищем, часом і простором. Розглянуть роль мультикультуризму в історії, навчаться читати романи, а також наукові статті для отримання відповідей на вищезазначені питання.

2. «Бог, секс і шоколад: плотські задоволення чи духовний шлях?» (Каліфорнійський університет у Сан Дієго)

Що ж породжує наші бажання? Хто може постраждати від цих бажань? Контролюємо Чи ми бажання, чи бажання контролюють нас? Що відбувається, якщо ми поступаємося своїм бажанням або все ж нам варто їх придушувати? Як бажання розглядаються з точки зору релігії та філософії?

3. «Леді Гага: стать, рід і індивідуальність» (Університет штату Вірджинія)

На кафедрі Науки і Мистецтва заняття проводить студент-аспірант Кріста Романовськи. Студенти вивчають те, як музична творчість розсовує соціальні рамки. В якості передмови до курсу, пропонується написати есе з аргументами на користь іміджу Леді Гаги.

Продовження

Про головне…

Молодий життєрадісний хлопець прийшов до батька і говорить:

– Батько, порадій зі мною, я поступив в університет. Я буду юристом! Нарешті я знайшов своє щастя! Продовження

Ячменьов Роман: Філософія пива

Як часто людина п’є пиво? Щомісяця, щотижня, щодня? В кожного ці часові рамки свої, в залежності від віку, статі, соціального статусу та матеріального стану.

Для чого людина п’є пиво? Щоб розлабитись, відпочити та забути буденні проблеми. Найчастіше це відбувається в компанії таких само втомлених людей, які весело разом проводять суботній вечір. Продовження

Партнерські посилання: